Newsletter
Forumi
Sondazh
e-mail presheva.com
Lexo POP3 email
Oferta
Ju për ne ...
Interna

     
 
 

ORGANIZATA E VETERANĖVE TĖ LUFTĖS SĖ UĒPMB-sė


NJOFTIM


Kryesia e Organizatės sė Veteranėve tė Luftės sė UĒPMB-sė, faliminderon Shoqatėn Humanitare tė Luginės sė Preshevės me seli nė Zvicėr, e cila shoqatė nė bashkpunim edhe me shoqatat tjera tė cilat veprojnė nė Zvicėr si dhe me aktivistėt e tjerė tė cilėt kan vullnet tė bėjnė aktivitet vullnetar pėr ti dalė nė ndihmė disa familjeve tė dėshmorėve, si dhe njė numrit tė ish ushtarėve tė cilėt kanė gjendje tė rėndė ekonomike ku kohėn e fundit po pėrballen me probleme serioze shėndetsore.
Organizata i faliminderon shoqatat tė cilat veprojnė nė zvicėr si dhe bashkėatdhetarėt tė cilėt japin kontribut nė kėto shoqata, tė cilėt me aktivitetin e vet ndihmojnė dhe nėpėrmes Organizatės sė Veteranėve tė Luftės sė UĒPMB-sė bėhet shpėrndarja e kėtyre mjeteve, siē ėshtė rasti i familjes sė Hamdi Ajdinin nga fshati Shoshajė, tė cilės mė datėn 04.05.2008 ju ndanė 700 franga zvicėrrane, mė datėn 05.05.2008 familjes sė Fatmir Ibishit Gjilan 500 franga dhe familjes sė Fazli Hajdrarit 700 franga dhe 20 franga u shfrytėzuan pėr derivate nga njė delegacion i OVL-sė nė Preshevė, ku ishte prezent edhe TVP.
Organizata e Veteranėve tė Luftės faliminderon Shoqatėn Humanitare tė Luginės sė Preshevės nė Zvicėrrsi dhe tė gjith bashkėatdhetarėt tė cilėt japin kontribut human pėr ti dalė nė ndihmė kėtyre familjeve tė cilė janė nė gjendje tė mjerushme dhe njėherit shpreson qė ndihma dhe kontributi tė kėsaj natyre janė tė mirėseardhura.Preshevė
07.05.2008

 

 

 

 
   
 
 

© 1997-2007 Presheva.com. Të gjitha të drejtat e rezervuara.